Vodopád je významnou turistickou atrakciou v bytčianskom regióne.
Hlbocký vodopád patrí medzi najatraktívnejšie prírodné úkazy v bytčianskom regióne. Nachádza sa v katastrálnom území obce Hlboké nad Váhom.
Uprostred vodopádu sa nachádza malá jaskyňa.
Vodopád je od obce vzdialený asi 1 km, je zároveň aj horským priechodom, ktorý spája Hlboké nad Váhom a Súľov. Výška vodopádu je 14 m a má tvar lievika. Uprostred vodopádu sa nachádza malá jaskyňa s výrastkom, čím pripomína otvorené ústa. Podobný prírodný útvar sa nikde inde nenachádza. Atmosféra lokality Hlbockého vodopádu sa stala kulisou pre obľúbené rozprávky ako Perinbaba, Soľ nad zlato, Sokoliar Tomáš a Dúhová panna. Vodopád je prístupný aj počas zimného obdobia. Vďaka ľadu a cencúľom vtedy vytvára prekrásne ľadové útvary na skalnej stene.
Prístup k vodopádu je po zelenej turistickej značke.
Nenáročný turistický chodník začína v obci Hlboké nad Váhom od rázcestia, kde je možné zaparkovať aj auto. Po zelenej turistickej značke sa k vodopádu dostanete za 20 minút. Prechádzka k vodopádu je pomerne krátka a nenáročná. Úzky kaskádovitý vodopád je vytvorený Hlbockým potokom. Naľavo vedľa vodopádu je železný rebrík, nad ním reťaze, pomocou ktorých sa dá vyliezť hore nad vodopád. Hlbocký potok so šírkou nad vodopádom 1 meter sa zarezáva do Súľovských zlepencov a vytvára malú tiesňavu s kaskádami a malými krútňavovými hrncami. Od vodopádu je možné pokračovať ďalej po zelenej značke k ďalším turistickým atrakciám Súľovských vrchov. Medzi najvýznamnejšie miesta patrí 13 m vysoká Gotická brána, dvojcípy Roháč, Kamenný hríb, Obrovská brána, puklinová jaskyňa Šarkania diera a mnoho ďalších prírodných výtvorov. V Súľovských skalách sa nachádzajú aj ruiny strážneho Súľovského hradu. V blízkom okolí môžete navštíviť aj ďalšie zrúcaniny hradov, Hričov, Lietava, Považský hrad.
V rokoch 2020 – 2021 bol chodník k vodopádu vynovený.
Cezhraničný projekt s názvom Oprava a dobudovanie turistického chodníka sa realizoval v rokoch 2020 – 2021. Okrem oddychovej zóny pribudli pri chodníku k vodopádu aj nové turistické informačné tabule, mostíky. Pred vstupom do rokliny vznikla oddychová zóna, s vybudovaným verejným ohniskom a dreveným prístreškom. Nové sú aj lavičky pripomínajúce čierno-žlté salamandry, ktoré sa v tejto oblasti hojne vyskytujú.
Zdroj: Informačné tabule