Tiesňavou pretekajúci Farebný potok vytvára 7 metrový vodopád.
Na banskobystrickej strane Kremnických vrchov sa nachádza jedinečná tiesňava, ktorú vytvoril Farebný potok. Jej krásu umocňuje aj sedem metrový vodopád.
Tiesňavu zakončuje sedem metrov vysoký Králický vodopád.
Králickou tiesňavou preteká Farebný potok, ktorý tu medzi skalami vytvoril unikátne zákutia. Tiesňava je dlhá približne kilometer. Vznikla zarezaním sa Farebného potoka do vápencového podkladu, pričom vznikli okolité bralá, s rôznymi unikátnymi tvarmi. Tiesňavu zakončuje sedem metrov vysoký Králický vodopád. Prechod tiesňavou je nenáročný, s miernym stúpaním, vhodný pre všetky vekové kategórie. Ako v každej tiesňave s potokom, treba si dávať pozor na pošmyknutie vo vlhkom teréne, hlavne v jeseni, keď je napadané lístie. Počas prechodu tiesňavou vás budú obkolesovať dolomitové skalné bralá, ktoré dosahujú výšku do 20 metrov. Vodopád sa nachádza v nadmorskej výške 650 metrov, svojou veľkosťou patrí medzi menšie, ale v regióne je to jeden z najväčších vodopádov.
Králická tiesňava je chránená prírodná pamiatka.
Prístup k vodopádu je pred obcou Králiky pri ceste od Tajova. Začiatok je pred ostrou zákrutou, kde je menšie parkovisko s informačnou tabuľou. Chodník spočiatku vedie cez lesný terén a postupne sa dostanete k začiatku tiesňavy, medzi skalné bralá, ktoré vás sprevádzajú až k vodopádu. Prechádzku môžete ukončiť pri vodopáde, alebo pokračovať po chodníku, ktorým sa dostanete nad vodopád. Ako väčšina vodopádov, tak aj tento najviac vynikne v jarných mesiacoch pri topení snehu, alebo po výdatnejších dažďoch. Zaujímavosťou vodopádu je menšie jazierko, ktoré sa vytvorilo v mieste dopadu vody. Ku vodopádu sa dostanete približne za 40 min., počas ktorých môžete obdivovať rôzne skalné útvary a zakutia s prírodnou scenériou. Králická tiesňava je od roku 1993 chránená prírodná pamiatka s rozlohou 21 ha.
Z histórie obce Králiky.
Obec vznikla po roku 1696, patrila Radvanským. Prvá písomná zmienka o obci Králiky pochádza z roku 1773 pod názvom Králiti. V roku 1786 sa zmenil na Králiki a v roku 1920 na súčasný názov Králiky. Obyvatelia obce sa zaoberali horským poľnohospodárstvom, výrobou dreveného riadu, pracovali v lesoch, od 19. storočia aj v blízkych podnikoch. V roku 1828 mala 26 domov a 184 obyvateľov. Po 1. svetovej vojne zaviedli pokusné dolovanie uhlia, v obci bola družstevná pálenica. Majetok bývalého baróna Radvanského bol v roku 1945 poštátnený.