Malá drienčanská jaskyňa a Múzeum slovenskej rozprávky sú atrakcie malej obce Drienčany.
Malá Drienčanská jaskyňa je prírodná pamiatka. Je to voľne prístupná, 79 m dlhá jaskyňa v Drienčanskom krase neďaleko obce Drienčany. V rokoch 1861 – 1885 v Drienčanoch prežil svoje najplodnejšie obdobie rozprávkar a evanjelický farár Pavol Emanuel Dobšinský. Spomienkou na Dobšinského dielo je Múzeum slovenskej rozprávky.
Malá drienčanská jaskyňa bola obývaná pravekými ľuďmi.
V Revúckej vrchovine pri obci Drienčany sa nachádza Drienčanský kras. Je to zaujímavá turistická lokalita s množstvom krasových útvarov a jaskýň. V lokalite sa nachádzajú dve známejšie jaskyne, verejnosti neprístupná Veľká drienčanská jaskyňa, v ktorej žije v početnom množstve až 11 druhov netopierov. Druhá jaskyňa je verejnosti voľne prístupná, je to 79 m dlhá Malá Drienčanská jaskyňa. Jaskyňa už v praveku bola osídlená človekom, od roku 2006 vyhlásená za prírodnú pamiatku. Zaujímavosťou jaskyne sú jej nevšedné oblúkovité vchody a aj jaskynné chodby, ktoré v dávnych rokoch vytvorila podzemná riečka. Obývateľnosť jaskyne ovplyvnil prirodzený vetrací komín, takže dym z ohniska mal kadiaľ unikať z jaskyne. Vo svojej histórii jaskyňa slúžila ľuďom v časoch nebezpečenstva ako úkryt, naposledy tomu tak bolo počas 2. sv. vojny.
V Drienčanoch je múzeum nášho najznámejšieho rozprávkara.
V obci Drienčany bolo v roku 2014 zriadené Múzeum slovenskej rozprávky. Múzeum sa nachádza v budove bývalej evanjelickej fary v blízkosti kostola, v ktorej o. i. pôsobil spisovateľ, folklorista, rozprávkar, zberateľ ľudovej slovesnosti, prekladateľ, redaktor a evanjelický farár Pavol Emanuel Dobšinský (Slavošovce 1828 – Drienčany 1885). V rokoch 1861 – 1885 tu na konci života prežil svoje najplodnejšie obdobie. Stála expozícia múzea predstavuje život, štúdiá, dielo a duchovný odkaz P. Dobšinského. Vystavené sú tu niektoré vydania jeho rozprávok i ďalších diel, replika písacieho stola, dobová bohoslužobná literatúra, ilustrácie. Prehliadka Múzea slovenskej rozprávky je možná len po vzájomnom telefonickom dohovore aspoň 1 – 2 dni vopred, kontakt nájdete na web stránke obce.
Zaujímavé miesta v Drienčanskom krase spája náučný chodník.
Drienčanským krasom prechádza náučný chodník, ktorý spája zaujímavé miesta v tejto lokalite. Náučný chodník Drienčanský kras má dĺžku 5,2 km, prevýšenie 120 m, čas prechodu je približne 2,5 hod., na trase je 15 zastávok. Chodník spája obce Teplý vrch a Drienčany, svoj východiskový bod si môžete zvoliť v týchto obciach. Chodník okrem spomínaných jaskýň a múzea prechádza okolo vodnej nádrže Teplý Vrch, chráneného areálu Hikóriový porast a zrúcaniny hradu Drienčany.