Kostolík sv. Jána Krstiteľa patrí medzi tri najstaršie stavby v Trenčianskom kraji.
Kostolík sv. Jána Krstiteľa v katastri obce Sedmerovec v Ilavskom okrese bol v minulosti súčasťou obce Pominovce. Kostolík patrí medzi najstaršie stavby na Slovensku, v roku 1963 zapísaný do zoznamu kultúrnych pamiatok. V roku 2009 ho zaradili medzi sedem divov Trenčianskeho kraja.
Vznik obce Pominovce nie je presne známy.
Prvá písomná zmienka o obci Pominovce pochádza z obdobia vlády uhorského kráľa Ondreja II. z roku 1229. Zápis pochádza od nitrianskeho biskupa Jakuba, kde sa píše, že neďaleko Trenčína sa nachádza villa Pomen vocata (dedinka Pomen nazývaná). O obci sa zachovalo pomerne málo historických prameňov, zväčša sú to zápisi o zmenách majiteľov. Išlo pravdepodobne o majer s niekoľkými domami a asi 30 obyvateľmi. Nie je ani presne známe kedy a prečo obec zanikla. Existujú dve legendy, najpravdepodobnejšia hovorí o jej zániku po veľkej povodni na Váhu. Iná legenda sa prikláňa k zničeniu obce počas vojnových vpádov nepriateľských vojsk. O tom, že obec zničila povodeň je aj jedna povesť. Mali sa zachrániť pri veľkej povodni iba štyri rodiny so siedmimi ovcami. Rodiny si založili dedinu vyššie, mimo dosahu povodňových vôd Váhu. Dedina dostala pomenovanie podľa počtu zachránených oviec. Oviec bolo sedmero tak ju nazvali Sedmerovec.
Obdobie socializmu kostolíku neprialo.
Kostolík v 18. storočí prešiel barokovou úpravou. V roku 1936 bol opravovaný a rekonštruovaný. Obdobie socializmu kostolíku a majeru pri ňom neprialo, aj keď cirkev mala záujem na jeho funkčnosti, štát mal iný názor. Zväčša cirkevné stavby patrili poľnohospodárom, tak to bolo aj s týmto kostolíkom a majerom. V tom čase sa v kostole konali tri omše počas roku. Neskôr už len dve. Po roku 1989 družstvo majetok opustilo, kostolík nebol udržiavaný, začal chátrať a k dielu skazy sa pridali zlodeji a vandali. Až v roku 2008 prebehla na kostolíku rekonštrukcia, opravila sa fasáda a vymenila strecha. V roku 2010 sa uskutočnil reštaurátorský výskum v interiéri kostolíka, pri ktorom objavili unikátne fresky a nástenné maľby z viacerých období. Fresky šiestich apoštolov a nad nimi tróniaceho Krista pochádzajú pravdepodobne zo 14. storočia. Na strednom Považí to je výnimočný objav, lebo podobné fresky sa nachádzajú skôr na Spiši a Gemeri. Architektonicky aj obdobím vzniku je kostolík podobný s románskym kostolíkom v Dražovciach.
Poslednú augustovú nedeľu je omša spojená s cyklopúťou.
Kostolík spravuje farnosť Bolešov, počas roka sa tu nekonajú už takmer žiadne cirkevné obrady. Výnimkou je posledná augustová nedeľa kedy tu býva pravidelne svätá omša, spomienka na mučenícku smrť sv. Jána Krstiteľa, ktorá je od roku 2004 spojená s cyklopúťou. Pútnici prichádzajú na bicykloch a súčasťou omše je aj požehnanie bicyklov. Na mieste bývalej dediny, zostal uprostred polí len kostolík a pri ňom starý cintorín.